Blog

Ekolojik Sertifikalar Hangi Kuruluşlardan Alınabilir?

Ekolojik sertifika, genel anlamda söz konusu ürünün tamamıyla organik olduğunun en net işaretidir, diyebiliriz. Ülkemizin farklı alan ve bölgelerinde TÜRCERT tarafından alınabilmekte olan söz konusu sertifika son derece önemli bir belge olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzün en önemli belkide icatlarından olan söz konusu sertifika onaylama kurumlarının, kapıları boş kalmıyor denebilir.

Öyle ki bu durumun ana sebebi, 90 lı yıllarda Birleşmiş Milletlerin başlatmış olduğu, sertifikalı ürün ve sertifikalı ürüne teşvik kampanyaları, yasaları ile birlikte son derece ciddi bir hal almıştır. Geçmişte söz konusu sertifikayı almış olan birçok firma, detaylı bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte ve o dönemde alamadıkları söz konusu sertifikaları bu yakın zamana kadarda yeni başvurular ile tamamlamaya çalışmaktadır.

Tabi, önemli sayılabilecek birçok ürünün, çoktan söz konusu olan sertifikaları alınmıştır. Bu sertifikalar sayesinde son derece etkili düzeyde özellikle hal arasında yayılmış olan, sertifikalı ürün, eko etiketli ürün tercihi bir hayli artmıştır. Büyük firma ve şirketler detaylı bir şekilde ellerinde bulundurmakta oldukları ürünleri yavaş yavaş diğer tarafa geçirmeye çalışmaktadırlar.

Ülkemizde ve Dünya'nın çeşitli bölgelerinde etkili bir şekilde faaliyetlerine devam etmekte olan söz konusu firmalar, birçok alanda değişimlerini göstermişler ve sertifikalı ürüne geçiş yapmışlardır. Ülkemizde bulunmakta olan ve Devlet destekli olarak faaliyet göstermekte olan TÜRCERT haricinde detaylı bir şekilde sertifikalı ürün vermekte olan firmalar arasında, ECOmark'ta bulunmaktadır. Dünya genelinde faaliyet göstermekte olan ECOmark, ekolojik ürünlerin kontrolüne dair, birçok alanda detaylı olarak çalışmalar yapmaktadır.

Ekolojik ürünlerin kontrolüne dair bünyesinde son teknoloji ürünü olarak değerlendirilebilecek teknolojik gereçler sayesinde, son derece etkili ve hızlı bir şekilde, kimyasal yapısında en ufak dahi olsa sorun olmayan, ürünlerin sertifikalarını büyük bir hızla vermektedir. Bu iki kurum, TÜRCERT ve ECOmark, biri ülkemizde hizmet vermekte olan ekolojik ürün sertifika ürünüdür. Diğeri, ECOmark ise, Dünya genelinde faaliyetlerini etkili bir şekilde sürdürmekte olan, Birleşmiş Milletler destekli, ekolojik ürün sertifikası edindirme, firması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizler, ekoloji.com sitesi olarak siz değerli müşterilerimiz için etkili ve özel bir şekilde çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Öyle ki dilediğiniz, ya da istediğiniz herhangi bir ekolojik ürünün sorgusunu, bir yan sitemiz olan ekolojik.com dan istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Söz konusu ürün hakkında bütün detaylı açıklamaları net olarak oradan yapabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü sorunun, cevabının oradan net olarak alabilir, dilediğiniz zaman istediğiniz herhangi bir ürün hakkında özel olarak bilgi alabilmek tesiniz.Bu alanda vermiş olduğumuz hizmetlerimiz dahilinde alanımızda tek olmamamıza rağmen kendimizle yarışmaktayız. Siz değerli müşterilerimizin, bizlere ekoloji.com sitesi üzerinden vermiş olduğunuz, her türlü belgelendirme, Birleşmiş Milletler destekli yurt dışı kaynak kurumlarımızdan, belgeledirmeleri geçeriz. Geçilen belgelendirmeler, onların alanları dahilinde detaylı olarak incelenir.

Bu detaylı inceleme, ürünü birçok açıdan değerlendirme demektir. Söz konusu ürün, özellikle EUROLab laboratuvarlarında detaylı olarak incelenmektedir. Bu ürünler her alanda etkili bir şekilde incelenmekte ve birbiri ardında çeşitli deney, test, gözlemlerden geçirilmektedir. İlerleyen dönemlerde, bir hayli etkili bir şekilde faaliyetlerini devam ettiren, kurumlar birçok alanda, söz konusu ürünlerin reklamlarını gerekli gördükleri taktirde yapmaktadırlar da. Söz konusu ürün, EUROLab, tarafından detaylı ve etkili bir şekilde kontrol ettirildikten sonra, yazımızın başında bahsetmiş olduğumuz, ECOmark tarafından onaylanır.

Tüm bu işlemlerin ardından ülkemize gelen söz konusu, ürün ilk başta bizim tarafımızdan yani, ekoloji.com sitesi bünyesi dahilinde bulunmakta olan laboratuvarlarda detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir. Söz konusu ürünler birçok açıdan bizim tarafımızdan değerlendirilir. Bu bağlamda değerlendirilen ürünler dahilinde herhangi bir üründe ufakta olsa bir sorunun çıkması çokta olası bir durum değildir. Öyle ki söz konusu ürün dahilinde etkili bir şekilde faaliyetlerini devam ettirmekte olan bilim insanlarımız en detaylı kapsamına kadar ürünü araştırmakta ve sorgulatmaktadır. Bu işlemlerin ardından yurt dışından sipariş usulü ile gelmiş olan söz konusu ürün bütün detaylı incelemelerin ardından etkili bir şekilde söz konusu kurum, TÜRCERT'e gönderilir. TÜRCERT'te detaylı bir şekilde yeniden inceler ve gerekli onayları sizlerin izni ve dahli, dahilinde verir. Ekolojinin sürerliliği için eko etiket içeren sertifikaların bulunması zorunlu olmalıdır.
Ekolojik belgelendirme işlemi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve randevu talebi için bize ulaşın.