Doğal ve Ekolojik Ürünler

Doğa yüz yıllardır bağrını bize açan bize yurt olan yaşayıp var olduğumuz yerdir. İnsanoğlu tarih sahnesine çıktığı ilk günden itibaren hızlı bir gelişim içinde olmuştur. İlk zamanlarda üretimden bi haber olan insanoğlu toplayıcılık yolu ile geçimini ve yaşamını sürdürmüştür. Zamanla yeni keşiflerde bulunan insanoğlu kendisinin bir şeyler üretebileceğini öğrenmiştir.

Ürünler üretip buluşlar yapan insanoğlu zamanla içindeki hırs yüzünden zamanla çıkarları için ürettiği şeylerde doğayı göz ardı etmiştir. Fabrikalar yapan insanlar atıklarını doğaya salmış, tarım yapan insan sırf daha fazla ürün üretip kârı artırabilmek için kimyasal yollara başvurmuştur. Kişisel çıkar ve kârını düşünen insanlar yüzünden zaman geçtikçe bize bahşedilen bu güzel doğamız yok olmak üzeredir . Bizler ve binlerce canlının yaşadığı bu doğa artık çoğu canlı için yaşanmaz bir hal almıştır.

Gün geçmiyor ki yeni bir canlı türünün yok olduğunu öğrenmeyelim. Fabrika atıklarını döktüğümüz, zamanla yaşam alanlarını yok ettiğimiz onlara yaşayacak bir yer bırakmadığımız canlılar yok olmaktadır. Bugün ne kadar koruma politikaları yürütsekte bizler bu doğa katliamına dur demediğimiz sürece bu canlıların soyunun tükenmesinin önüne geçemeyiz. Bu doğa katliamının önüne geçmek için toplanan bir grup doğa gönüllüsü bugün bu doğa katillerine karşı büyük bir savaş açmış bulunmaktadır. Canlı yaşamını yok etmeye çalışan kişi,kurum ve kuruluşlara karşı amansız bir savaş vermektedirler. Hiç bir vakit geri adım atmayıp doğası için savaşmaktadırlar.

Bu mücadelede kişisel çıkarlarını düşünmeyip bu doğanın sürdürülebilirliği için direnmektedirler.
Bugün bu doğa dostları da olmasa doğamız ne halde olur düşünemiyoruz bile. Bizlerde bu doğayla ilgili bilgi alıp makaleler okumak istiyorsak ekoetiket.com sitesine uğrayıp orayı inceleyebiliriz. Doğayı katledip doğayı umursamayan insanlar olduğu gibi bugün doğasını katletmeden doğal ve ekolojik üreten firmalarda bulunmaktadır. Bu firmalar doğayı kendi kârlarından önce düşünmekte var oluşumuzun bu doğaya bağlı olduğunu bilmektedir. Bu bilinçli insanların yönetiminde olduğu firmalar bize bahşedilen bu uçsuz bucaksız mükemmel doğa için çalışmakta doğamızın süregelirliği için çabalamaktadır. İki kuruş kâr için bu cenneti yok etmemektedirler. Bizler bu doğa için çalışan firmalar ekolojik.com sitesinden ulaşabiliriz.

Bu ürünler eko etiket damgası almayı başaran ürünlerdir. Eko etiketli ürünler EUROlab laboratuvarlarında testlerden geçmiş ürünlerdir. Eurolab laboratuvarlarındaki testleri geçmeyi başaran kısa filmler TüRCERT tarafından verilen EUROMARK sertifikasını alır. Bu sertifika dünyadaki tüm ülkelerde geçerliliği olan bir sertifikadır. Eko etiketli ürünlerin yaygınlaşmaya başlaması ile dünyamızın sürerliği de artacaktır. Eko etiketli ürünlere gün geçtikçe rağbet artmaktadır. Bu ürünler gerek içlerinde kullanılan maddeler gerek ambalajları gerekse üretim sürecinde doğaya zarar vermemek en büyük kıstas olarak görülmüştür. Varlığımızın teminatı olarak görülen bu eko etiketli ürünler her gün tükenmekte olan bu doğamız için bir kurtulma reçetesi olarak görülmektedir. Her gün kaybederek devam edemeyiz bu yola. Gün artık bu zulme dur deme günüdür.

Bu doğa katli devam ettikçe doğamız yok olmaktadır. Ürettikleri ürünler bitki, hayvan gözetmeksizin bu doğayı katleden firmalara dur deme günüdür. Bu katliam tarımda da devam etmektedir. Daha kısa sürede hasat almak için bin bir türlü kimyasal madde kullanarak doğayı katleden bir güruh yüzünden bugün tükettiğimiz çoğu sebze ve meyve kanserojen maddeler içermektedir. İnsan sağlığını göz önünde bulundurmayan bu doğa katilleri kendi çıkar ve menfaatleri için bu güzel doğamızı her gün katletmekte bizlere ve gelecek kuşaklarımıza yaşanmaz bir kuşak bir dünya yaratmaktadırlar.

Bizlerin günümüz şartlarında bu dünya dışında bir yerlerde yaşamak gibi şansı yoktur. Tek bir evimiz var biz insanoğlunun ama bizler her gün bu evimizin bir parçasını yıkmaktayız. Binlerce yıldır var olmakta olan bu evimiz böylecesine bir zulmü hiç bir çağda görmemiştir ve bu zulüm her gün artmaktadır . Bizlere düşen bu doğayı korumak bu doğa için çalışmaktır. Gün bu zulme dur deme günüdür. ECOmark, EUROLab ve TÜRCERT gibi sertifikasyon kurumları sayesinde çok daha etkili bir şekilde ekoetiket.com sitesi olarak çalışmalarımıza devam edecek ve başta ülkemiz olmak üzere tüm Dünya'yı ekolojik kapsamlı ürünler ile donatacağız. Bu alanda daimi olarak planlarımız devam etmekte ve çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
Ekolojik belgelendirme işlemi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve randevu talebi için bize ulaşın.