Sektörel

Dünya genelinde, özellikle de son dönemde inanılmaz bir düzeyde söz konusu ekolojik firmalar ve ürünleri etkili bir şekilde artmaktadır. Ülkemizin farklı birçok bölgesinde söz konusu ekolojik ürünlerin üretimi etkili bir şekilde birçok bilim adamı tarafından sürdürülmekte ve daim olarak araştırılmaktadır. 90'lı yıllarda Birleşmiş Milletlerin söz konusu gıdalara dair, kimyasal uyarıya dikkat çekmesin den sonra günümüze kadar, o dönemde dahil olmak üzere birçok bilinen ve büyük çapta firma etkili bir şekilde ekolojik sertifika almak üzere ekolojik ürün üretmeye başlamıştı. Günümüzde ise bu oran ciddi düzeyde artışa geçmiştir. Birçok farklı alan ve bölgede detaylı olarak çalışmalarını sürdüren firmalar söz konusu sertifikaları almak üzere etkili bir şekilde çalışmalarını günümüzde dahi halen sürdürmektedir.

Ekolojik ürün üretme, ya da bu alanda çalışmalar ve araştırmalar ile birlikte, detaylı olarak söz konusu ürünler araştırılmakta ve her geçen gün çok daha etkili bir şekilde üretimler gerçekleştirilmektedir. Ülkemizin farklı bölgelerinde özellikle de ülkemizde bulunmakta olan ve bir sertifikasyon firması olarak bilinen bu alanda devlet destekli olarak çalışmalarını gerçekleştirmekte olan TÜRCERT, faaliyetlerini sürdürmekte olan söz konusu şirketlere araştırma ve ham maddeleri detaylı olarak yorumlama konusunda bilgiler vermektedir. Ülkemiz dahilinde etkili olarak çalışmakta olan firmalar, gerek ülkemiz kapsamında gerekse de Dünya kapsamında son derece etkili ve gözde firmalardır. Öyle ki özellikle de Birleşmiş Milletlerin ve bizim ülkemizde dahil olmak üzere Birçok Avrupa ülkesinin bu alanda etkin olarak çalışmaları ve ciddi destekleri söz konusudur. Öyle ki beslenme döneminin belli bir kesitinde, son derece anormal yiyecekler söz konusu olmuştur. Özellikle yiyeceklerin yapım aşamasında kullanılmakta olan ham maddelerin, birçoğu kimyasal olmakla birlikte değişik ve tuhaf farklı maddelerden üretilmekte idi. 1990'lı yıllarda, Birleşmiş Milletler topluluğu tarafından söz konusu gıda maddeleri hakkında detaylı bir çalışma ve yasa çıkarıldı.

Yine bu kapsamda çıkarılmakta olan bir diğer çalışma ise eko etikettir. Eko etiketli ürünler olarak bazı firmalar ile anlaşılarak o dönem etkili bir şekilde piyasaya sunulmuş sürülmüştür. Bu durum dahilinde söz konusu ürünlerin piyasaya sürülme aşamasının ardından son derece detaylı olarak faaliyetlerini devam ettirmekte olan, Birleşmiş Milletler yetkilileri ve çalışanları, detaylı bir çalışma ile, söz konusu ürünlerin tanıtımlarını ve reklamlarını yapmaya başlamışlardır. Bu kapsamda, tanıtımı yapılan ürünler öncelikli olarak, halkın, toplumun zengin kesimi tarafından detaylı ve etkili bire şekilde tercih edilmiştir. Belli bir süre sonra söz konusu ürünler, genel bağlamda halk kesimine de inmiştir.

Bu işlevlerin hemen ardından detaylı olarak çalışmalarını sürüdüren yetkililer dahilinde halkın, toplumun tamamının ulaşabileceği, erişilebileceği yerlere söz konusu ürünler detaylı olarak dağıtılmıştır. Ve son derece uygun fiyatlar üzerinden satılarak söz konusu ürünler, halk tarafından benimsenmiştir. Bu durumun ardından halkın, tabanın, ekolojik üründen söz konusu olabilecek olan organik üründen haberi olmuştur ve etkili bir şekilde bu ürünlere yöneltilmişlerdir. Bu durumun hemen ardından, Dünya çapında çok ciddi pazarlara girebilen bu bağlamda muhteşem düzeyde ekonomik gücü olan söz konusu firmalar tabiri caizse tek tek ekolojik ürün, organik ürün üretimine son derece etkili bir şekilde girmişlerdir. Ülkemizin farklı bölgelerinde, bu alanda çalışmalarını sürdürmekte olan onlarca firma bulunmaktadır.

Tüm bunlara destek sağlayan, söz konusu firmaları bu alanda tercih eden öneren destekleyen, firmalara ise genel anlamda, sertifikasyon firmaları denmektedir. Söz konusu firmalardan bazıları şunlardır; ECOmark, EUROLAB ve ülkemiz dahilinde bulunmakta olan TÜRCERT olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sertifikasyon firmalarının genel bağlamda çalışmaları birbirlerine çok yakındır. Öyle ki her biri dolaylı da olsa Birleşmiş Milletler tarafından etkili olarak tercih edilmektedir.

Bizler ise, ekoetiket.com sitesi olarak sizlere, detaylı ve etkili bir şekilde ekolojik ürün belgelendirmesi yapmaktayız. Bu kapsam faaliyetlerimizi etkili bir şekilde sürdürmekteyiz. Sizlerin bir yan sitemiz olan ekolojik.com sitesinden tercih ettiğiniz ürününüzü, ana sitemiz; ekoetiket.com üzerinden ürün belgelendirmesi yapabilirsiniz. Bu alanda almış olduğumuz siparişleri bizler Birleşmiş Milletler destekli firmalar üzerinden, belgelendiri ve söz konusu sertifikaların alınmasının ardından istediğiniz ve dilediğiniz zamanda detaylı olarak söz konusu ürünlerinizi belgelendirebiliriz.
Ekolojik belgelendirme işlemi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve randevu talebi için bize ulaşın.