Blog

Ekoloji ve Eko Etiket

Ekolojinin günümüzdeki yerinin, çeşitli kategorilerde ele alınsa bile, ne denli önemli olduğunu hepimiz bilmekte ve etkili bir şekilde yorumlamaktayız. Ekoloji, günümüzün, tabiata dair her şeyi demektir. Dolayısıyla ekoloji ülkemizde ve farklı ülkelerde söz konusu olan bütün konulara, her ne kadar dolaylı yoldan da olsa, dokunabilmektedir. Bu durumun en bariz örneklerinden bir tanesi, söz konusu olabilecek olan ekolojik ürünlerin, ekoloji biliminin detaylı olarak ilaç sanayisinde kullanılmasını alabiliriz.

Ülkemizde de farklı alan ve bölümlerde etkili bir şekilde çalışmakta olan söz konusu, ilaç firmaları ekoloji biliminden son derece etkili bir şekilde yararlanabilmektedir. Bu durum, dahilinde, ülkemizin farklı bölgelerinde, etkin bir şekilde ekolojik araştırma yapan bu alanda kendilerini daim olarak geliştirmekte olan bireyler, bulunmaktadır. Bunların haricinde ekolojiye dair her şeyin aslında hayatımızın her alan ve bölümünde nasıl karşımıza çıktığını yukarıda açıkladık. Bu kapsamda, sitemiz olan ekoetiket.com sitesi dahilinde bulunan tüm ekolojik, yani tamamen doğal ürünlerden, yapay ya da kimyasal herhangi bir madde söz konusu eşyaların bünyesinde kullanılmadan, üretilmekte olan gereçler ile ilgili belglendirme yapabilirsiniz.

Çeşitli bir çok alan ve bölgede etkili bir şekilde çalışmakta olan firmamız, sizler için her daim gerekli ve öncelikli, olan eşyaları gereçleri etkili bir şekilde sizlere sunmak için elinden geleni yapmaktadır. Bu kapsamda, bünyemizde bulundurmakta olduğumuz ürünlerin detaylı anlamda, bilgilendirmesi için, bir yan sitemiz olan ekolojik.com sitesini takip edebilir, söz konusu ürünlerinizi oralardan sorgulatabilirsiniz.
Dünya genelinde, faaliyette olan birçok, Birleşmiş Milletler destekli firma ile doğrudan iletişim halinde olan sitemiz, sizler için her daim etkili ürünleri getirmekte ve çalışmalarına gayet etkili bir şekilde devam etmektedir. Dünyanın farklı bölgelerinde daim olarak araştırmalarını sürdürmekte olan bilim adamları sayesinde her geçen gün söz konusu ekolojik ürünleri bir yenisi daha eklenmektedir.

Bu alanda gayet etkili bir konumda olan söz konusu firmalar tarafından üretilmekte, işlenmekte olan ürünler, etkili bir şekilde sizlere sunulmaktadır. Bu ürünlerin üretiminin ardından, söz konusu firmaların başvurusu sonucu, elde olan ürünler, ECOmark tarafından gerekli kontroller, test ve gözlemler yapıldıktan sonra etkili bir şekilde sertifikalandırılmaktadır. Ülkemizinde farklı alanlarında üretilmekte olan ürünler yine ECOmark tarafından tescillenmek zorundadır. Tüm Dünya genelinde işleyiş bu şekilde, bu yöndedir.

ECOmark, bizleri için bir çeşit söz konusu ürünleri belgelendirme şirketidir. Farklı alanlarda detaylı olarak yıllardır, Birleşmiş Milletler, denetim ve gözetimi altında etkili bir şekilde çalıştırılmaktadırlar. Tüm bunların haricinde ülkemiz dahilinde ve haricinde etkili bir şekilde üretilmekte olan söz konusu ürünler, belli başlı kurumlar tarafından zaten test edilerek gözlemlenmektedirler, bunların haricinde son derece detaylı birşekilde EUROLab laboratuvarlarında da her şekil ve yönden incelenmektedir, söz konusu ürünler.

EUROLab testlerinden sonra, TÜRCERT detaylı bir araştırmadan sonra hızlı bir şekilde onaylar bunun haricinde,söz konusu ürün yine belli başlı araştırmalar ve gözlemlerden sonra, ECOmark sertifikası verilmek üzere hazırlanır... Söz konusu sertifika, ülkenin her alan ve bölgesinde geçerlidir. Bu durum neticesinde, ECOmark sertifikası bulunan tüm ürünler her alanda detaylı olarak kullanılabilmekte ve Dünyanın her bölgesinde kullanılabilmekte olan geçerli, olan bir etiket olarak karşımıza çıkabilir. Bu işleyiş Dünya'nın her alan ve bölgesinde böyledir.

Eko etiket konusu ise, Eko etiket, bir ürünün genel anlam ve bağlamda tamamen ekolojik bir ürün olduğunun, kesin ve net kanıtıdır. Eko etiketin tarihi göz önüne alınacak olursa farklı alanlarda kimyasal ham maddelerin, ürünlerde kullanım oranının ciddi düzeyde artmasının ardından, doksanlı yıllarda Birleşmiş Milletler, etkili bir karar aldı ve büyük bir hızla söz konusu kararı devreye soktu. Bu karar, üretilmekte olan ürünlerin, birçoğunun ve de öncelikli olarak hayatımızda etkili bir şekilde kullanılmakta olanlar baz alınarak, ekolojik bir şekilde üretilmeleri teşvik edilecek, bunun yanı sıra söz konusu ürünlerin, ekolojik yüzdeleri, belli bir sınırın yüzdeliğin üzerinde olacak şekilde tasarlanacak ve bu yönde üretilecektir. Ülkemizin ve Dünya'nın çeşitli birçok alan ve bölgesinde bu alanda etkili bir şekilde, söz konusu ürünler o tarihten itibaren üretilmeye başlanmıştır. Bu durum dahilinde ürünler, daha sağlıklı ve ekolojik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu şekilde de devam edecektir. Ekolojik etiket budur.
Ekolojik belgelendirme işlemi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve randevu talebi için bize ulaşın.