Blog

Eko Etiketli Ürünler Nasıl Seçilir?

Ülkemize yakın zamanda girmiş olan, eko etiket uygulaması, yine Avrupa Birliği standartları temel alınarak hazırlanmaktadır. Söz konusu eko etiket uygulaması etkili bir şekilde ülkemizde de uygulanmaktadır. Birçok gazete ve benzeri haber sitelerinde uygulamaya konulduğu etkili bir şekilde duyurulmuş olan Eko Etiket kavramı hayatımıza girmiş bulunmakta...

Eko Etiket Nedir?

Eko Etiket, dünyanın farklı bölgelerinde, etkili bir şekilde, kullanılmaktadır. Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler bünyesinde doksanlı yıllarda etkili bir şekilde faaliyete geçirilmiş söz konusu uygulama sayesinde toplum, bütünüyle ekolojik ürünler kullanmaya başlamıştır. Eko Etiketli ürünlerin nasıl tespit edileceği konusunda o dönemde detaylı olarak bilgi vermiş, tanıtımlar yapmış olan Birleşmiş Milletler, günümüzde de çalışmalarını sürdürmektedir.

Ülkemizde de yakın zamanda faaliyete geçmiş olan söz konusu uygulama birçok farklı bölgemizde etkili bir şekilde uygulanmaya başlamıştır. Sitemiz olan, ekoetiket.com sitesi dahilinde bizlerin kontrolünde bulunan tüm ürünler Eko Etiket kapsamındadır. Eko Etiket satın alınacak olan söz konusu ürünlerin, herhangi bir bölgesine yerleştirilmiş olan, bir çeşit etiketlerdir. Ülkemiz dahilinde aktif olarak kullanılmaya yakın bir zamanda başlamıştır. Söz konusu olabilecek herhangi bir ekolojik ürünü satın almadan önce, güvenmediğiniz ya da yeni tanıştığınız bir firma ise detaylı olarak ürünün etrafında bulunmakta olan ürünü kontrol edin.

Ya da tüm bunlara gerek kalmadan, uluslararası, firmalar ile anlaşmalı olan bizler ile istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Bünyemizde bulunan ve her geçen gün çok daha etkili durum ve konumda olabilecek olan bilim temelli onlarca ürünü kullanmaya başlayın. Bizleri, ekoetiket.com sitesi sizler için söz konusu olabilecek ve bilim temelli olan bütün araştırmaları, gerek kendi bünyemizde bulunmakta olan firmalarca gerekse de, anlaşmalı olduğumuz firmaların laboratuvarlarınca, detaylı olarak araştırmaktayız.

Herhangi bir sorun dahilinde etkili olarak yapılan araştırmalar, baştan başlamak üzere tekrarlanmakta ve ürün dahilinde söz konusu sorunlar etkin bir şekilde giderilmektedir. Söz konusu olan herhangi bir ekolojik ürünün tarafımıza siparişinin hemen ardından, detaylı olarak, çalışmalara başlayan firmamız, ürünün siparişini, uluslararası onaylı firmalara geçer... Söz konusu firmaların tamamının Birleşmiş Milletler destekli olduğunun altını da çizelim... Sipariş geçildikten hemen sonra ürün tedarik edilir edilmez, EUROLAB laboratuvarlarında etkili olarak söz konusu ürünler test edilir.

Bu bağlamda tercih edilen ürünler, ülkemizde TÜRCERT tarafından onaylanır. Ve hemen ardından söz konusu ürünlere ECOmark sertifikası verilir. ECOmark sertifikasını alan ürün, ülkemize gönderilerek, tarafımıza teslim edilir. Biz bünyemiz dahiline gelen bu ürünü tekrar detaylı olarak laboratuvarlarımızda gerekli kontrolleri sağlayarak sertifika belgesini sizlere teslim ederiz. Ülkemiz farklı birçok bölgede detaylı olarak çalışmalarını gerçekleştirdiği gibi ekolojik ürün söz konusu olduğunda da aynı hassasiyeti göstermektedir.

Bu durum dahilinde, yeni kurulmakta ve her geçen etkili bir şekilde gelişmekte olan araştırma merkezleri ülkemizin farklı bölgelerinde faaliyetlerini sürdürmektedirler. Bu bağlamda günler geçtikçe gelişmekte olan ülkemize sitemiz olan ekoetiket.com'un faydası ciddi boyuttadır. Kurulu olan sistemimiz sayesinde yurt dışında edinmekte olduğumuz, tecrübelerimize çok daha etkili bilgi eve çalışamalar katarak ülkemize getiriyoruz. Bu durum dahilinde hem ülkemizde hem de Dünya genelinde ciddi anlam ve boyutta söz sahibi olabiliyoruz. Bünyemiz dahilinde bulunmakta olan ve dahi yurt dışından sipariş usulü gelen tüm ürünler eko etikete sahiptir.

Söz konusu ürünlerin, bilinirliği sağlanabilmek için detaylı olarak topluma tanıtılmaktadır. Bu durumun yanı sıra söz konusu ürünler ekolojik sertifikasyona dahil edilebilmek için tekrar tekrar olmak üzere çeşitli testlere tabi tutulmaktadır. İlerleyen zamanlar, gelişen teknoloji ile birlikte bu testlerin, tek seferde gerçekleştirebileceği konum ve duruma gelecektir. Bu durum dahilinde gelişen teknoloji sayesinde söz konusu olan siparişler çok daha çabuk ve etkili bir şekilde müşterilere, sipariş sahiplerine ulaştırılacak.

Ülkemizin farklı bölgelerinde faydasını, faydalarını görmekte olan birçok birey ekolojik ürünleri sürekli olarak tüketmek istemekte ve daim olarak tercih etmektedir. Bu durum dolayısıyla, ciddi bir pazar oluşturmaktadır. Söz konusu pazar, birçok anlamda değerlendirildiğinde, özellikle Birleşmiş Milletler'in desteği altında ve çeşitli her ülkede detaylı olarak kontrol edilmektedir. Ciddi anlamda sağlanan bu kontrol, birbirinden farklı ırkta ve bölgede onlarca toplumun tamamen sağlıklı bir şekilde yaşamasına ciddi anlam ve bağlamda temel oluşturuyor.
Ekolojik belgelendirme işlemi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve randevu talebi için bize ulaşın.