Blog

Eko Etiketi Hangi Kuruluşlar Alabilir?

Eko Etiketi, ülkemiz dahilinde bulunmakta olan son derece köklü firmaların yanı sıra, birçok yeni firmada alabilir. Eko Etiket; Bir ürünün, (bu ürün herhangi bir alan ve kategoride olabilir) çeşitli laboratuvarsal testler sonrasında, kimyasal bileşenleri göz önüne alındığında, genel olarak, tamamen ekolojik ürünlerce oluşturulmuş, üretilmiş olması gerekmektedir. Harici herhangi bir ürüne söz konusu sertifikanın verilmesi imkansızdır. Bu sertifikayı alır almaz faaliyetlerine etkili olarak devam etmekte olan bireyler, şirketler ürünlerini sertifika vermekte olan şirketlerin kontrolünde üretmeye başlamaktadırlar. Bu üretimler anında şirketler, firmalar detaylı olarak takip edilmektedir.

Bu takip anında yapılabilecek olan en ufak hata, çok ciddi sorunlara yol açmakta olup, söz konusu şirket ile bütün anlaşmalar fesh edilebilecek düzeyde, ince bir ipe bağlar, anlaşmaları, sertifika firmaları. Öyle ki eko etiket onayını sağlamakta olan firmaların, hesap vermekte olduğu alan ve bölümler yadsınamyacak, aldatılamayacak, hata kabul etmeyecek düzeydedirler.

Bu alan ve bölümlerin en başında, ürünlerin üretildikleri ülke yönetimleri, çeşitli devletler ve doğrudan net olarak Birleşmiş Milletler gelmektedir. Dünya genelinde aktif olarak faaliyetlerine devam etmekte olan firmalar, ekolojik ürünlerin üretimi konusunda kazanmış oldukları deneyimler sayesinde son derece etkili bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedirler.

Tüm bu deneyimlere rağmen dahi, birçok sertifika firması tarafından zaman zaman ciddi sözleşmelerin red ve fesh edildiği bilinmektedir. Bu örnekler ise, günümüzde ekolojik ürün üretim firmalarına muhteşem bir gözdağı olmuş ve söz konusu firmalar üretimlerine, çalışmalarına çok daha etkin olarak sarılmaya başlamışlardır. Ülkemiz dahilin eko etiket vermekte olan birkaç firma mevcuttur.

Bu alanda her geçen gün etkili olarak çalışmalarını sürdüren bu yetkili kuruluşlar, sizler için daim olarak gelişmektedirler. Gelişen teknoloji, ürünlerin çok daha kolay ele alınabilmesini, çok daha kısa sürede sonuca varılabilmesini sağlamıştır. Bu kapsamda, müşterilere, söz konusu ürünleri satın almak isteyen bireylere bütün ürünler detaylı ve etkili bir şekilde kısa zaman içerisinde ulaştırılabilmektedir. Ülkemizde faal olarak çalışmakta olan eko etiket firması TÜRCERT'tir.

TÜRCERT tarafından dışarıdan gelmekte olan ürünlerde, içeride kalmakta olan ürünlerde net olarak, kontrol edilir ve uygunluklarına göre onaylanır. Bu onay aşaması dahilinde, birçok alanda etkin olarak, faaliyet gösteren firmalar ürünlerini TÜRCERT'e sunarlar, onaylanmaması dahilinde söz konusu olan sorunu düzelterek tekrar söz konusu onay şirketine gelirler.

Ve tekrar ürünlere belirli testlere tabi tutulur. Bu bağlamda bizler müşterilerimize ekoetiket.com sitesi olarak, kesin ve net bir güvenilirlik sunuyoruz. Söz konusu ürünlerimizin tamamı sorgulama sitemiz olan ekolojik.com sitesi dahilinde sizlere sunulmaktadır. Bunların haricinde detaylı olarak çalışmakta olan laboratuvarlarımız, ürünlerin tüm test edilmişliklerine rağmen, söz konusu ürünleri tekrar ve tekrar test ediyor. Bu durum dahilinde, söz konusu olabilecek olan herhangi bir hataya kesinlikle mahal vermiyor.

Tüm bu test aşamalarının hemen ardından çok daha detaylı bir şekilde faaliyetlerini devam ettirmekte olan sitemiz, sizler için sipariş vermiş olduğu ürünü, ECOmark tarafından onaylattırıyor, bunun hemen ardından aynı süreci TÜRCERT, tarafınca da gerçekleştiriyor... Bu gereklilikler tamamlandıktan hemen sonra söz konusu ürün, kısa sürede siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuluyor. Bu bağlamda hizmet vermekte olan vermeye çalışan sayısız firma bulunmaktadır. Fakat, gerek ülkemizde gerekse de birleşmiş milletler kapsamında detaylı olarak tecrübe sahibi olan bağlantısı olan ülkemizde tek bir firma, site bulunmaktadır... O da ekoetiket.com sitesidir.

Sitemizde bulunan ürünlere dilediğiniz zaman istediğiniz şekilde sertifikalandırma işlemi için ulaşabilirsiniz. Söz konusu ürünlerin sorgulatılması ve detaylı bilgisi için ekolojik.com dur. Ekolojik.com sitesi dahilinde bulunmakta olan, arama butonundan, istediğiniz zaman, dilediğiniz ürünü ya da siz gerekli olan ürünü şikayetinizi bildirerek aratabilirsiniz. Söz konusu olan yan sitemiz, ekolojik.com da sizler için detaylı olarak hazırlamış olduğumuz sayısız ekolojik ürün ve bilgisi bulunmaktadır. Bu ürünler birçok çeşitli alanda etkili bir şekilde değerlendirilmektedir. Her birinin bir diğerinden farklı onlarca özelliği bulunmaktadır. Ekolojik.com da aklınıza gelebilecek olan her türlü, bilgiye ulaşabilirsiniz. Sizler ve ekolojik ürünler için, en detaylı sayfa ekoetiket.com sitesi yan sayfası olan ekolojik.com sitesidir.
Ekolojik belgelendirme işlemi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve randevu talebi için bize ulaşın.