Blog

Eko Etiket Belgelendirme Süreçleri

Tüm Dünya genelinde 1990'lı yıllarda başlatılmış olan seferberlik bugün ciddi anlam ve düzeyde, kendisini geliştirmiş, farklı birçok bölgede sayısız kurum ve kuruluş oluşturmuş, ekolojik anlamda üretilmekte olan, ürünleri ve ilaçları ciddi bağlamda kontrol ederek söz konusu ürünleri detaylı olarak incelemektedir. Dünya genelinde ve ülkemizde bu ekolojik ürünlere gelen talep üzerine özel şirketlerinde duruma ele atması üzerine, birçok firma ekolojik ürün üretim şirketleri kurmuştur.

Dünya genelinde faal ve aktif konum ve durumda olan onlarca firma ve şirket vardır. Söz konusu firmaların, Birleşmiş Milletler ile doğrudan bağlantısı söz konusudur. Ülkemizde ise bu anlamda faaliyetlerini sürdüren ve ürünler hakkında topluma, insanlarımıza detaylı olarak bilgi aktarımı yapmakta olan firmamız çalışmalarına büyük bir etkinlik ve aktiflik ile devam etmektedir.

Ekolojik ürün takibi ve kontrolü alanında ciddi düzeyde profesyonelliği ve Birleşmiş Milletlere, yine bir diğer ekolojik ürün, onay laboratuvarı olan EUROLab ile doğrudan bağlantısı olan, firmamız, ülkemiz dahilinde ekoetiket.com sitesi üzerinden çalışmalarına devam etmektedir. Bunun haricinde, bünyesi dahilinde bulundurmakta olduğu bütün ilaçların detaylı olarak bilgisini, ekolojik.com sitesi üzerinden siz değerli müşterilerine, müşterilerimize aktarmaktadır. Dünya dahilinde farklı Avrupa ülkeleri ve birçok Dünya ülkesi üzerinde de etkili oran ve düzeyde faal müşterileri mevcuttur, ekoetiket.com sitesinin. Bünyesinde bulundurmakta olduğu ekolojik ürünlerin üretim ve kontrol aşamasında daima aktif bir rol sergilemekte olan söz konusu firma yetkilileri, her daim üretilen, gelen ve teste tabi tutulan ürünlerin kontrollerini etkili bir şekilde gerçekleştirmektedir.

EUROLab kapsamında faal olarak test edilen ürünler ülkemiz dahilinde ekoetiket.com sitesi dahilinde bulunmakta olan ve işinde uzman bilim adamları tarafından tekrar tekrar testlere tabi tutulmaktadır. Söz konusu testlerin hemen ardından detaylı olarak çalışmalarına devam eden bilim adamları, teknolojinin gelişmesi ile birlikte de, prosedürleri çok daha çabuk yerine getirebilmekte olup siz değerli müşterilerine, ürünleri çok daha çabuk kavuşturmaktadır. Ülkemizde daim olarak bu alanda çalışmalarını sürdüren ve gerek Türk ekolojik ürün onay kurumu olan, TÜRCERT tarafından, gerekse de, ürünlere eko etiket vurmakta olan, Birleşmiş Milletler temelli firmalar tarafından, tanınmış ve kabul edilmiştir. Tüm bu güvenilirlik esaslarının yanı sıra, yukarıda bahsetmiş olduğumuz eko etiket belgesi verme ve onaylama kurumları şu şekilde çalışırlar;

Öncelikle söz konusu ürünün genel anlam ve bağlamda, ekolojik ürünlerden oluşturulduktan sonra ve benzeri faydaları doğal yollar ile birazda olsa saptanıldıktan sonra söz konusu üreticiler, eko etiket firmalarına başvurabilirler. Bu bağlamda gelen başvuruların değerlendirme sürecinde, söz konusu üreticiye ya da keşfedilen herhangi ürünün, keşfedicisine söz konusu olabilecek bütün bilgiler detaylı olarak aktarılır. Bu bilgilerin aktarımının hemen ardından, söz konusu ürün çok detaylı bir test sürecine, laboratuvarsal alana alınır. Detaylı olarak ürünler test edilir. Bu arada söz konusu ürünler her ne kadar Birleşmiş Milletler destekli olursa olsun yalnızca bir firma tarafından araştırılmaz.

Birkaç firmanın kendi özel laboratuvarlarında ve bunun yanı sıra yalnızca yetkin ve gözde bilim adamları tarafından detaylı olarak araştırılır. Bu kapsamda, herhangi bir alanda ve laboratuvarsal bölümde sorun çıkan ürünler kesinlikle bütün testlerden bırakılır ve söz konusu ürün, üreticisine, keşfedicisine bırakılır. Bu bağlamda ayarlanan ürünler, müşterilerine ve firma yetkililerine kesin ve net bir güven sağlar. Laboratuvarsal aşamalar tamamlandıktan sonra, sıra belgelendirmeye gelmektedir. Üretilmiş ya da, bulunmuş olan söz konusu ekolojik ürünün belgelendirmesi, şirket, firma ve dahi üretim aşamasında çalışan bireyler, tüm bunlar genel anlam ve bağlamda bir denetime tutulurlar.

Bu aşamalardan sonra söz konusu ürünlere detaylı bir şekilde gerekli belgeler verilir. Bu belgeler neticesinde belli bir süre söz konusu ürünlerin, resmi olarak eko etiketi basılır. Ürünün belirlenen bölgesine eko etiket damgası vurulur, ve söz konusu artık tamamı ile ekolojik bir ürün olarak hayatımızın farklı alanlarında farklı firmalar tarafından satışa sunulmak üzere, karşımıza çıkabilecek konuma gelmektedir.

Bu bağlamda sitemiz hakkında genel bir bilgi verecek olursak eğer, sitemiz; ekoetiket.com dur. Ekolojik ürünlerimizin ve genel anlamda ürünlerin sorgusunu, ekolojik.com üzerinden kontrol edebilirsiniz.Sizlerin siparişlerinizin ardından, söz konusu ürün talep edilir, tarafımıza ulaşmadan önce EUROLab, tarafından test edilmiş ve onaylanmış olur. Ve TÜRCERT'in onayından sonra ürünler sizlere ulaştırılır.
Ekolojik belgelendirme işlemi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve randevu talebi için bize ulaşın.