Blog

Eko Etiket

Ekolojik üretim son yıllarda gittikçe popülaritesi artmakta olan bir üretim yoludur. Bu yolla üretilen ürünlerde katkı maddeleri tarzı kimyasallar bulunmamaktadır. Bu ürünler yaygınlaşmaya başlamasıyla beraber bu ürünlere rağbette artmaktadır . Son zamanlarda alışveriş yapılan her yerde görmenin mümkün olduğu bu ürünlerle ilgili bilgi edinebileceğimiz bu ürünler ve bunların üretici firmalarına ulaşabileceğimiz bir platform bulunmaktadır. Ekolojik.com internet sitesi aracılığıyla ulaşabileceğimiz bu siteden bu ürünleri belgelendirebilirsiniz.

Eko etiket içeren ürünlerle ilgili araştırma yapıp makaleler okuyup bilgilenmek için oluşturulan platformlar bulunmaktadır. Ekoloji.com internet sitesinden bu konuyla ilgili bilgilere ulaşabiliriz. Eko etiket içeren ürünler her gün yaygınlaşmaktadır. Diğer ürünler gibi içinde bin bir çeşit kaynağını bilmediğimiz kimyasalların kullanıldığı ürünler değildir. Eko etiket almak isteyen firmaların ürünleri bir takım testten geçirilmektedir. Eurolab laboratuvarları tarafından bir takım testten geçirilen bu ürünler eğer testleri başarıyla geçmeyi başarırlarsa bu ürünler TÜRCERT tarafından verilen EUROLAB sertifikasını almaya hak kazanır .

EUROLAB sertifikası bugün tüm ülkelerde geçerliliği olan bir sertifikadır. Bu sertifika’ya sahip eko etiketli ürünler üretim aşamalarından tutun ambalajlanma aşamalarına kadar kontrollerden geçmektedir. Bu kontrollerle bu ürünlerin doğaya zarar vermemesi sağlanmaktadır. Bizlerin daha iyi birer yaşam alanında yaşaması için çalışmalar yürüten bu güvenilir firmalar bu konuda çok titiz çalışmalar yürütmektedir. Üretilen ürünün her aşamasını uzman bilirkişiler tarafından inceleten TÜRCERT firması bizlerin sağlığı ve gelecek nesillerimizin teminatı olan bu doğanın sürerliliği için çalışmaktadır . Tüm kadrosuyla sağlığımız ve geleceğimiz içinde çalışan bu firma piyasada bir kalite kontrol mekanizması olarak iş yapmaktadır.

Eko etiketli olmayan ürünler doğaya zarar veren organik olmayan ürünlerdir . Bugün daha kısa sürede daha büyük bir verim alabilmek için kimyasal hormonlar kullanan bir çok firma vardır . Daha çok kâr etmek için başvurdukları bu yöntemler bizlerin sağlığı ile oynamaktadır. Bu ürünleri tüketmek zorunda kalan insanlar zamanla engellenemeyen hastalıklara yakalanmaktadırlar. Son yıllarda gittikçe artış gösteren bir hastalık olan kanserin en başlı sebeplerimden bir sağlıksız beslenmektir. Bu kullanılan hormonlar gen yapımızı bozup kontrolsüz bölünmelere sebebiyet vermektedir. Kontrolsüz bölünmeler sonucunda vücudumuzda tümörler oluşmakta bu tümörler canımızı alacak kadar kuvvetli olabilmektedir . Bu kimyasal hormonları içeren ürünler obezite tarzı günümüz hastalıklarına da yol açmaktadır.

Bugün gittikçe artmakta olan bu tür kimyasallar içeren ürünler her gün daha çok piyasaya sürülmektedir. Modern dünyada ki tüketim alışkanlığına ürün yetiştirme mecburiyetinde olan firmalar bu tür yollarla kısa süre içinde büyük üretim yapmaktadır. Bu tür üretime başvuran firmalar kendi kârları ve marka değerleri için insanların sağlığını göz ardı etmektedir. Eko etiket içeren ürünler ise üretim aşamalarında sağlığımıza zarar verebilecek kimyasalları kullanmamaktadırlar. Ürettikleri ürünlerde insan sağlığını göz ardı etmeden bizleri düşünmektedirler. Doğal şartlar altında üretilen bu ürünler doğamızın korunumu içinde önemlidir . Ambalajlanmalarında kullanılan maddeler doğada çabuk kaybolabilen ürünlerdir. Diğer ürünlerin ambalajları ise doğada binlerce yıl kendiliğinden yok olmamaktadır . Bizler ürün aldığımız vakit bu ürünün eko etiket içeren doğal şartlar altında üretilen ürünler olmasına öncelik vermeliyiz. Hem kendi sağlığımız hem de gelecek nesillerimiz için bu ürünleri almalıyız. Bu dünya bizlere gelecek nesillerimiz tarafından emanet edilmiştir . Bizler onlara daha yaşanılabilir bir dünya bırakmalıyız . Kimyasal atıklarla kirletilmemiş topraklar bırakmalıyız. Bizlerin tükettiği hormonlu ürünler bizim genlerimizi bozmaktadır. Bozulan genler gelecek nesillere de aktarılmaktadır. Kalıtsal olarak aktarılan hastalıklar artmaktadır.

Biz bilinçli kullanıcılar olarak aldığımız ürünlere dikkat etmeliyiz. Aldığımız ürünlerde eko etiket olmasına dikkat etmeliyiz. Geleceğimizi ve sağlığımızı tehlikeye atmayacak ürünler kullanmalıyız. Yarınlarımız selameti ve kişisel hayat standartlarımız için eko etiket içeren doğal ürünleri kullanmalıyız . Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan bu eko etiketli ürünler doğal yaşamı destekleyen insan sağlığına zarar vermeyen materyallerden üretilen ürünlerdir. Bizlerin sağlığını tehlikeye atmamakta daha çok sağlığımıza iyi gelmektedir. Her aşaması kontrol altında tutulan bu ürünler bizlerin daha sağlıklı yarınlara bakmasına yardımcı olmaktadır. Tükettiğimiz ve kullandığımız ürünlere dikkat ederek sağlığımızı koruyabilir,hayatımızı tehlikeye atmamış oluruz. Kullandığımız tüm ürünlerde ve tükettiğimiz tüm ürünlerde bulunan zararlı maddeler bizlerin sağlığını kötü etkilemektedir.
Ekolojik belgelendirme işlemi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve randevu talebi için bize ulaşın.